Strony internetowe dla wymagających

strony internetowe
strony internetowe

Możliwość korzystania z Internetu jeszcze kilkanaście lat temu była dla wielu ludzi w naszym kraju całkowitym luksusem. Wysoki koszt instalacji i jeszcze wyższy koszt połączeń do Sieci sprawiał, że łączność z Globalną Siecią była zarezerwowana tylko dla możniejszej części społeczeństwa. Zapewne na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia niewiele osób przewidziało dzisiejszą rzeczywistość, w której w prawie każdym domu istnieje stałe łącze internetowe. Dodatkowym wzmocnieniem tej przemiany jest zrobienie kolejnego kroku. Jest nim już nie tyko korzystanie z treści internetowych, ale również ich samodzielne zamieszczanie w Sieci.

Nie bądź biernym internautą

Coraz więcej ludzi nie zaspokaja się wyłącznie możliwością korzystania z treści publikowanych w Internecie przez innych użytkowników. Niektórzy z nich stawiają sobie poprzeczkę o piętro wyżej i chcą stać się również autorami tekstów publikowanych w Globalnej Sieci. Do tego mają im służyć liczne strony internetowe, które pozwalają na dzielenie się swoją wiedzą, umiejętnościami, doświadczeniem, pasją i przemyśleniami z innymi użytkownikami Globalnej Sieci. Przede wszystkim do realizacji tego celu służą liczne strony internetowe zwane blogami. Są to najczęściej darmowe witryny, które udostępniane są przez wielkie portale lub serwisy internetowe. Zwykle jedynym warunkiem korzystania z darmowej wersji strony internetowej jest konieczność umieszczenia w nazwie domeny przyrostka świadczącego o portalu oferującym możliwość utworzenia bloga.

Blogi profesjonalne

Niektórzy blogerzy nie zadowalają się jednak możliwością korzystania z darmowych wersji blogów. Decydują się więc na tradycyjne strony internetowe, które wymagają zarejestrowania własnej domeny i wykupienia usługi na płatnym serwerze. Tego rodzaju usługi wprawdzie wymagają poniesienia pewnych kosztów, jednak w zamian za tą niedogodność blogerzy otrzymują znacznie więcej dodatków i możliwości dowolnego konfigurowania swojej strony. Zwykle w pakiecie takiej usługi klienci otrzymują również możliwość założenia konta poczty elektronicznej, a także darmowego zabezpieczenia strony przed atakiem wirusów.